Aktuality

Platba školného

Vážení rodiče!
Prosím o zrušení trvalých příkazů na platbu školného v době letních prázdnin.
Děkuji a přeji krásné létní dny.
Daniela Nováková

Farma Kapsa

Vážení rodiče!
Ve fotogalerii se můžete podívat na fotografie z výletu na farmu Kapsa. Při návštěvě farmy jsme dostali do školky také knihu Kapsa plná příběhů, která dětem vypráví skutečné příběhy zvířat z této farmy. Pokud byste chtěli knihu pro děti a zároveň podpořit tento kontaktní zoopark, který zachraňuje zvířata v nouzi, můžete si ji objednat na: https://www.hithit....ouzi-jdete-do-toho
Nahlédnout do knihy můžete v červené třídě.

Rekonstrukce kuchyně

Vážení rodiče!
V průběhu letních prázdnin bude v naší školce probíhat rekonstrukce kuchyně a všech souvisejících místností. Přípravné práce začnou již v tomto týdnu a proto se v pátek 28.6.2024 již nebude vařit. Prosíme, aby si děti přinesly vlastní stravu na celý den, strava ve školce bude odhlášena.
Děkujeme za pochopení a spolupráci.
Kolektiv zaměstnanců mateřské školy Montessori v Praze 12

Celodenní výlet

Vážení rodiče!
V pondělí 24.6. jede celá naše školka na výlet do kontaktního zooparku farma Kapsa, který se nachází v Třebčicích u Nepomuku. Čeká nás setkání s mnoha zvířátky a jistě se o nich dozvíme i mnoho zajímavostí (https://www.farmaka...skolky-skoly-firmy)
Příchod do školky: do 8.15
Návrat: okolo 15.30 do slepého konce ulice Pavelkova, děti, které si nevyzvednete u autobusu budou odvedeny zpět do školky
S sebou: jídlo a pití (nejlépe ve šroubovací obyčejné lahvi) na celý den, pláštěnku, balíček papírových kapesníků, vše v pohodlném batůžku
Na sebe: oblečení a boty na celodenní pobyt v přírodě

Keramika

Milí rodiče školkových keramiků,

Výrobky Vašich dětí jsou k vyzvednutí v jednotlivých třídách.

Přeji Vám i Vašim dětem blažené léto.

Slávka Posltová

Šifra mistra Braila

Vážení rodiče!
Náhradní termín na program Šifra mistra Braila je úterý 18.6.2024.

Společné fotografování tříd

Vážení rodiče!
Ve čtvrtek 13.6. 2024 dopoledne proběhne společné fotografování tříd. Všechny třídy se budou fotit společně i po různých skupinkách. Fotografie budou potom náhrány na https://eu.zonerama.com/, odkud si je pak můžete stáhnout. Heslo bude stejné jako do fotogalerie mateřské školy.

Šifra mistra Braila

Vážení rodiče!
Program Šifra mistra Braila dnes nemohl proběhnout, protože asistenční pes se včera přehřál a bylo mu špatně. Náhradní termín bude příští týden, přesný den ještě upřesníme po potvrzení lektorky.
Děkujeme za pochopení

Otevření pumptracku Na Beránku

Městská část Praha 12 ve spolupráci s Matyášem Kulichem (naším bývalým žáčkem) vás zvou na slavnostní otevření pumptracku Na Beránku ve čtvrtek 6.6.2024 v 15.30. Nový pumptrack je prvním svého typu na světě a ten druhý, který se staví, bude v New Yorku – pro zajímavost.
Více informací najdete na https://www.msmonte...umptrack_verze4%20(003).pdf

Kroužky v tomto školním roce

Vážení rodiče!
V měsíci červnu už jsou ukončeny všechny zájmové kroužky.
Maxík - poslední hodina proběhla v pondělí 27.5.
Taneční kroužek - byl ukončen 29.5. tanečním vystoupením
Angličtina - poslední hodina proběhla v pondělí 3.6., byla náhradou za 22.4.
Harmonika - bude ukončena dnešním koncertem
Keramika - poslední lekce proběhla ve čtvrtek 30.5. Až budou výrobky vypáleny, buete i nformováni a můžete si je vyzvednout ve svých třídách
Vědecká laboratoř - poslední lekce proběhne ve čtvrtek 6.6. (náhrada kroužku )
Pohodový konec školního roku a krásné prázdniny přejí všichni lektoři kroužků

Zahradní slavnost

Vážení stávající i bývalí rodiče, prarodiče a děti!
Zveme vás na závěrečnou zahradní slavnost naší mateřské školy ve středu 19.6. v 16.30 hodin, tentokrát bude na téma cesta kolem světa. Těšíme se na vaše originální převleky.
Slavnost zahájíme pasováním předškoláků na školáky. Pasování začíná společnou promenádou dětí všech tříd a následně stužkováním předškoláků z jednotlivých tříd.
Po pasování budou připraveny na zahradě školky atrakce, které vymýšlí a realizují rodiče z jednotlivých tříd. Prosíme, abyste se domlouvali ve svých třídách jaké atrakce byste případně připravili a co na ně budete potřebovat. Předem děkujeme všem rodičům, kteří si připraví nějaké stanoviště. Za absolvování atrakce děti získávají zlaté penízky, které mohou vyměnit v našem krámečku za drobné předměty. Pokud máte možnost, prosíme o donesení drobných předmětů.
Jídlo a pití tradičně připravují rodiče. Přinést do tříd je můžete jak ráno, tak v poledne a i před slavností. Ze strany školky budou zajištěny tácky a kelímky. Servírovat jídlo budou naše paní kuchařky a uklízečky, ale až později, až děti projdou alespoň část připravených stanovišť. Podle naší zkušenosti totiž děti často dají přednost občerstení před připravenými atrakcemi a pak už se k nim nevrátí, což by byla určitě škoda pro všechny, kteří si dali práci s jejich přípravou.
Děti si vyzvedávejte ve třídách před začátkem slavnosti maximálně do 16:20, aby o ni nepřišly. Na zahradě za děti již zodpovídají rodiče.
Těší se celý kolektiv mateřské školy Montessori

Šifra mistra Braila

Vážení rodiče!
V pondělí 10.6. dopoledne proběhne ve školce program Šifra mistra Braila. Děti se seznámí s dovednostmi a prací vodicího pejska, i s tím jak se k vodicímu pejskovi správně chovat na ulici. Vyzkouší si speciální simulační brýle různých zrakových vad, chůzi s bílou holí, a nebo jak čtou nevidomí lidé. Přečtou si pohádku v Braillově písmu a procvičí oční svaly formou zajímavých her. Prosíme, aby děti přišly včas do školky.

Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí

Vážení rodiče nově přijatých dětí!
Přijměte prosím pozvání na schůzku rodičů nově přijatých dětí do mateřské školy Montessori v Praze 12. Schůzka proběhne ve čtvrtek 13.6.v 17.30 v červené třídě. Dozvíte se vše potřebné a bude i prostor pro vaše případné dotazy. Schůzka je určena pouze pro rodiče, pro děti připravujeme zábavnější akce.
Těšíme se na vás!

Mgr. Daniela Nováková a Mgr. Zuzana Slabihoudková Ošauerová DiS.

Kroužek angličtiny

Vážení rodiče!
V pondělí 3.6.2024 ve 14.30 proběhne poslední kroužek angličtiny (náhrada za 22.4.2024.

Vážení rodiče malých hudebníků!
Ve středu 5.6. v 16.00 vás s dětmi zveme na koncert kroužku harmoniky do červené třídy. Děti si pro vás připravily každý 1 písničku. Prosím o schovívavost s malými muzikanty,kteří dělají v hudbě své první krůčky. Pokud půjdou děti po obědě, prosím, aby přišly v 15.45, abychom se mohli společně připravit.
Děkuji a těšíme se na vás.
Danča a děti

Pohádkový les

Vážení rodiče,
v pondělí 27.5.2024 odpoledne jdeme s dětmi na "Pohádkový les", který pro nás připravily děti z družiny ZŠ Na Beránku.
Odcházet ze školky budeme před 13 hodinou.
Vracet se zpět do školky budeme okolo 15 hod, případné vyzvednutí ve škole Na Beránku je možné domluvit ráno ve třídách.
Prosíme, aby děti měly s sebou batůžky s pitím.

Kroužek harmoniky

Vážení rodiče!
Z důvodu zápisu do mateřské školy nebude tento týden kroužek harmoniky. Náhradní hodina proběhne ve čtvrtek 23.5. v obvyklých hodinách.
Děkuji za pochopení
Daniela Nováková

Kroužek angličtiny

Vážení rodiče!
Z důvodu onemocnění paní lektorky neproběhne dnes náhrada kroužku angličtiny. Jiný náhradní termín bude oznámen.
Děkujeme za pochopení

Kroužek angličtiny

Vážení rodiče!
Z důvodu onemocnění dcerky paní lektorky dnes nebude ani kroužek angličtiny. Nahrazen bude v pondělí 22.4.2024 od 15.00.
Děkujeme za pochopení