Aktuality

Platba školného

Vážení rodiče!
Prosím o zrušení trvalých příkazů na platbu školného v době letních prázdnin.
Děkuji a přeji krásné létní dny.
Daniela Nováková

Farma Kapsa

Vážení rodiče!
Ve fotogalerii se můžete podívat na fotografie z výletu na farmu Kapsa. Při návštěvě farmy jsme dostali do školky také knihu Kapsa plná příběhů, která dětem vypráví skutečné příběhy zvířat z této farmy. Pokud byste chtěli knihu pro děti a zároveň podpořit tento kontaktní zoopark, který zachraňuje zvířata v nouzi, můžete si ji objednat na: https://www.hithit....ouzi-jdete-do-toho
Nahlédnout do knihy můžete v červené třídě.

Rekonstrukce kuchyně

Vážení rodiče!
V průběhu letních prázdnin bude v naší školce probíhat rekonstrukce kuchyně a všech souvisejících místností. Přípravné práce začnou již v tomto týdnu a proto se v pátek 28.6.2024 již nebude vařit. Prosíme, aby si děti přinesly vlastní stravu na celý den, strava ve školce bude odhlášena.
Děkujeme za pochopení a spolupráci.
Kolektiv zaměstnanců mateřské školy Montessori v Praze 12

Výlet s rodiči červené třídy

Vážení rodiče!
V úterý 25.6.2024 pořádáme tradiční výlet dětí a rodičů červené třídy. Sejdeme se hřištěm základní školy Na Beránku na konci ulice Pavelkova 16.30. Odtud budete po rodinách vyrážet na vyznačenou trasu. Cestou budou mít děti připravené úkoly. Budou připraveny tak, aby je děti zvládly, proto prosíme, abyste dětem věřili a nechali plnit úkoly co nejvíce samostatně. Končit budeme u přehrady v Modřanské rokli, kde si uděláme společný oheň, na kterém si každý může opéci, co si přinese.
Těší se Danča, Máša a Maruška

Celodenní výlet

Vážení rodiče!
V pondělí 24.6. jede celá naše školka na výlet do kontaktního zooparku farma Kapsa, který se nachází v Třebčicích u Nepomuku. Čeká nás setkání s mnoha zvířátky a jistě se o nich dozvíme i mnoho zajímavostí (https://www.farmaka...skolky-skoly-firmy)
Příchod do školky: do 8.15
Návrat: okolo 15.30 do slepého konce ulice Pavelkova, děti, které si nevyzvednete u autobusu budou odvedeny zpět do školky
S sebou: jídlo a pití (nejlépe ve šroubovací obyčejné lahvi) na celý den, pláštěnku, balíček papírových kapesníků, vše v pohodlném batůžku
Na sebe: oblečení a boty na celodenní pobyt v přírodě

Keramika

Milí rodiče školkových keramiků,

Výrobky Vašich dětí jsou k vyzvednutí v jednotlivých třídách.

Přeji Vám i Vašim dětem blažené léto.

Slávka Posltová

Šifra mistra Braila

Vážení rodiče!
Náhradní termín na program Šifra mistra Braila je úterý 18.6.2024.

Společné fotografování tříd

Vážení rodiče!
Ve čtvrtek 13.6. 2024 dopoledne proběhne společné fotografování tříd. Všechny třídy se budou fotit společně i po různých skupinkách. Fotografie budou potom náhrány na https://eu.zonerama.com/, odkud si je pak můžete stáhnout. Heslo bude stejné jako do fotogalerie mateřské školy.

Šifra mistra Braila

Vážení rodiče!
Program Šifra mistra Braila dnes nemohl proběhnout, protože asistenční pes se včera přehřál a bylo mu špatně. Náhradní termín bude příští týden, přesný den ještě upřesníme po potvrzení lektorky.
Děkujeme za pochopení

Kunratický les pod lupou

Vážení rodiče!
Ve středu 12.6. jde červená třída na celodenní výlet do Kunratického lesa. součástí výletu je program Eko centra Koniklec Kunratický les pod lupou. Děti se stanou členy přírodovědné výpravy do Kunratického lesa. Prozkoumají svět drobných zvířat, kterých si dosud možná ani nevšimly. Kdo bydlí v mechu, v pařezu, pod listím? Děti si vyzkoušejí zacházení s lupou a pinzetou. S pomocí obrázků se pokusí poznat, která zvířátka ulovila. Všimnou si, kde všude zvířátka žijí a zkusí jim postavit vhodný domeček. Také odhalí rozdíly mezi jehličnatým a listnatým lesem. Jako správní výzkumníci budou kreslit do terénního zápisníčku, který dostanou s sebou na následnou práci ve školce.
Příchod do školky: do 8.30
Návrat: okolo 15.30
S sebou: jídlo a pití na celý den, pláštěnku, balíček papírových kapesníků vše v pohodlném batůžku
Na sebe: vhodné oblečení a obuv pro celodenní pobyt v lese

Otevření pumptracku Na Beránku

Městská část Praha 12 ve spolupráci s Matyášem Kulichem (naším bývalým žáčkem) vás zvou na slavnostní otevření pumptracku Na Beránku ve čtvrtek 6.6.2024 v 15.30. Nový pumptrack je prvním svého typu na světě a ten druhý, který se staví, bude v New Yorku – pro zajímavost.
Více informací najdete na https://www.msmonte...umptrack_verze4%20(003).pdf

Kroužky v tomto školním roce

Vážení rodiče!
V měsíci červnu už jsou ukončeny všechny zájmové kroužky.
Maxík - poslední hodina proběhla v pondělí 27.5.
Taneční kroužek - byl ukončen 29.5. tanečním vystoupením
Angličtina - poslední hodina proběhla v pondělí 3.6., byla náhradou za 22.4.
Harmonika - bude ukončena dnešním koncertem
Keramika - poslední lekce proběhla ve čtvrtek 30.5. Až budou výrobky vypáleny, buete i nformováni a můžete si je vyzvednout ve svých třídách
Vědecká laboratoř - poslední lekce proběhne ve čtvrtek 6.6. (náhrada kroužku )
Pohodový konec školního roku a krásné prázdniny přejí všichni lektoři kroužků

Zahradní slavnost

Vážení stávající i bývalí rodiče, prarodiče a děti!
Zveme vás na závěrečnou zahradní slavnost naší mateřské školy ve středu 19.6. v 16.30 hodin, tentokrát bude na téma cesta kolem světa. Těšíme se na vaše originální převleky.
Slavnost zahájíme pasováním předškoláků na školáky. Pasování začíná společnou promenádou dětí všech tříd a následně stužkováním předškoláků z jednotlivých tříd.
Po pasování budou připraveny na zahradě školky atrakce, které vymýšlí a realizují rodiče z jednotlivých tříd. Prosíme, abyste se domlouvali ve svých třídách jaké atrakce byste případně připravili a co na ně budete potřebovat. Předem děkujeme všem rodičům, kteří si připraví nějaké stanoviště. Za absolvování atrakce děti získávají zlaté penízky, které mohou vyměnit v našem krámečku za drobné předměty. Pokud máte možnost, prosíme o donesení drobných předmětů.
Jídlo a pití tradičně připravují rodiče. Přinést do tříd je můžete jak ráno, tak v poledne a i před slavností. Ze strany školky budou zajištěny tácky a kelímky. Servírovat jídlo budou naše paní kuchařky a uklízečky, ale až později, až děti projdou alespoň část připravených stanovišť. Podle naší zkušenosti totiž děti často dají přednost občerstení před připravenými atrakcemi a pak už se k nim nevrátí, což by byla určitě škoda pro všechny, kteří si dali práci s jejich přípravou.
Děti si vyzvedávejte ve třídách před začátkem slavnosti maximálně do 16:20, aby o ni nepřišly. Na zahradě za děti již zodpovídají rodiče.
Těší se celý kolektiv mateřské školy Montessori

Šifra mistra Braila

Vážení rodiče!
V pondělí 10.6. dopoledne proběhne ve školce program Šifra mistra Braila. Děti se seznámí s dovednostmi a prací vodicího pejska, i s tím jak se k vodicímu pejskovi správně chovat na ulici. Vyzkouší si speciální simulační brýle různých zrakových vad, chůzi s bílou holí, a nebo jak čtou nevidomí lidé. Přečtou si pohádku v Braillově písmu a procvičí oční svaly formou zajímavých her. Prosíme, aby děti přišly včas do školky.

Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí

Vážení rodiče nově přijatých dětí!
Přijměte prosím pozvání na schůzku rodičů nově přijatých dětí do mateřské školy Montessori v Praze 12. Schůzka proběhne ve čtvrtek 13.6.v 17.30 v červené třídě. Dozvíte se vše potřebné a bude i prostor pro vaše případné dotazy. Schůzka je určena pouze pro rodiče, pro děti připravujeme zábavnější akce.
Těšíme se na vás!

Mgr. Daniela Nováková a Mgr. Zuzana Slabihoudková Ošauerová DiS.

Kroužek angličtiny

Vážení rodiče!
V pondělí 3.6.2024 ve 14.30 proběhne poslední kroužek angličtiny (náhrada za 22.4.2024.

Výlet červené třídy

Vážení rodiče!
V úterý 4.6.2024 jede červená třída na celodenní výlet do Chuchelského háje.
Příchod do školky: do 8.15
Návrat: okolo 15.45
S sebou: jídlo a pití na celý den (strava ve školce bude odhlášena), pláštěnku a balíček papírových kapesníků, vše v pohodlném batůžku.
Na sebe: vhodné oblečení a obuv pro chůzi přírodním terénem a pobyt v lese

Vernisáž výtvarných prací na radnici Praha 12

Milí rodiče,
zítra ráno 3.6.2024 půjdeme s dětmi z modré třídy na vernisáž výtvarných prací na radnici Prahy 12, kde bude vystaven jeden z našich obrazů na námět Fr. Kupky.
Příchod do školky: do 8:15
S sebou: pohodlný batůžek s pitím, pláštěnkou, balíčkem papírových kapesníků; svačinu dostanou děti ve školce

Vážení rodiče malých hudebníků!
Ve středu 5.6. v 16.00 vás s dětmi zveme na koncert kroužku harmoniky do červené třídy. Děti si pro vás připravily každý 1 písničku. Prosím o schovívavost s malými muzikanty,kteří dělají v hudbě své první krůčky. Pokud půjdou děti po obědě, prosím, aby přišly v 15.45, abychom se mohli společně připravit.
Děkuji a těšíme se na vás.
Danča a děti

Kola v Rokli - cykloprojížďka dětí a jejich rodičů z modré třídy

Vážení rodiče,
v pondělí 10.6.2024 se od 17:15 uskuteční tradiční cykloprojížďka Modré třídy pro všechny děti ze třídy, jejich rodiče a sourozence. Oslavíme konec školního roku, rozloučíme se s těmi, se kterými se příští rok už neuvidíme, opečeme buřta. Termín byl vybrán na základě hlasování rodičů.

Prosíme o potvrzení účasti na: https://pi2.cz/kola24

Více info na odkazu, nebo Honza Adamec, 605 854 707 (WhatsApp, Signal)