Aktuality

Štědrý den v červené třídě

Vážení rodiče!
Štědrý den v červené třídě letos proběhne v úterý 20.12.2022. Po odpoledním odpočinku si připravíme slavnostní tabuli, děti si s pomocí paní učitelek obalí řízky a udělají bramborovou kaši. Připravíme také nějaké dobroty pro zvířátka z naší zahrádky, které jim doneseme ven. Potom už bude následovat štědrovečerní večeře a pak snad přijde i Ježíšek. Kdo bude chtít, může ve školce přespat do druhého dne. Prosíme o drobné občerstvení na slavnostní tabuli a 70 Kč na slavnostní večeři.
Krásný adventní čas přejí Máša, Danča a Maruška

Štědrý den v modré třídě

Vážení rodiče,
Štědrý den letos v modré třídě proběhne v pondělí 19.12. odpoledne. Paní kuchařka s panem kuchařem nám připraví slavnostní oběd. Potom bude následovat krátký odpočinek a pak už příprava hostiny pro zvířata z lesa i naší zahrady. Připravené dobroty zvířátkům doneseme a po návratu se budeme těšit, že nás mezitím navštívil Ježíšek. Po nadílce počítáme, že si děti chvilku užijí dárky a kolem 18.00 budou k vyzvednutí. Prosíme o trochu drobného pohoštění na náš vánoční stůl(např. ovoce, džus, na ochutnání cukroví).
Krásný adventní čas přejí Zuzana, Majda a Ivona

Rudolfínek - Ouška (h)oboje

Vážení rodiče,
ve čtvrtek 15.12.2022 půjdeme s dětmi z modré třídy na hudební program Ouška (h)oboje do Rudolfína.
Příchod do školky: do 8:15
Návrat: na pozdější oběd, vyzvedávání po obědě po 13:00
S sebou: vhodný batůžek s pitím, kapesníčky, pláštěnka, svačinu dostanou děti ve školce

Štědrý den v oranžové třídě

Vážení rodiče,
Štědrý den letos v oranžové třídě proběhne v pátek 16.12. odpoledne. Paní kuchařka s panem kuchařem nám připraví slavnostní oběd. Potom bude následovat krátký odpočinek a pak už příprava hostiny pro zvířata z lesa i naší zahrady. Připravené dobroty zvířátkům doneseme a po návratu se budeme těšit, že nás mezitím navštívil Ježíšek. Po nadílce počítáme, že si děti chvilku užijí dárky a kolem 18.00 budou k vyzvednutí. Prosíme o trochu drobného pohoštění na náš vánoční stůl(např. ovoce, džus, na ochutnání cukroví).
Krásný adventní čas přejí Jana, Bětka a Jitka

Kroužky v předvánočním týdnu a o vánočních prázdninách

Vážení rodiče!
V posledním týdnu před vánoci, tedy 19. - 23.12.2022 a také o vánočních prázdninách 2.1.2023 nebudou probíhat žádné zájmové kroužky.
Chtěli bychom, aby si děti užily předvánoční akce a nebyly přetížené.
Krásné adventní dny přejí zaměstnanci mateřské školy Montessori

Poděkování

Vážení rodiče!
Chtěli bychom moc poděkovat všem rodičům i dětem, kteří v neděli přišli pomoci s rozvozem písku.
My všichni ve školce

Kroužek tanečků

Vážení rodiče!
Z důvodu onemocnění lektorky dnes 7.12.2022 nebude kroužek tanečků. Lekce bude nahrazena.
Děkujeme za pochopení.

Škola v přírodě

Vážení rodiče!
Do 16.12.2022 prosíme o vyjádření předběžného zájmu o školu v přírodě. Záznamové archy najdete na nástěnkách ve svých třídách.

Vánoční dílna červené třídy

Vážení rodiče, prarodiče, sourozenci!
Ve čtvrtek 15.12 v 16.30 bychom vás rádi pozvali na vánoční dílnu červené třídy. Z důvodu covidových opatření jsme nemohli dílny v minulých letech organizovat, tak považujeme za důležité vám vysvětlit, jak takové dílny probíhají. Na začátku pro vás děti chystají krátké vystoupení a pak bude připraveno několik aktivit na vyrábění pro děti s pomocí rodičů. Předpokládáme, že se sejdeme v hojném počtu a abychom si to všichni užili, je důležité dodržování třídních pravidel, která jsme si společně s dětmi vytvořili. Pokud přijdou sourozenci a budou si chtít něco vyrobit, prosíme abyste se domluvili s třídními učitelkami nebo paní asistentkou, některé výrobky budou totiž v omezeném počtu. Prosíme o 120 Kč na materiál na výrobky a trochu občerstvení na vánoční tabuli.
Děkujeme a těší se děti, Máša, Danča a Maruška

Hudební dílna v Muzeu hudby

Vážení rodiče,
v pondělí 12.12. 2022 půjdeme s dětmi z oranžové třídy do Českého muzea hudby na hudební dílnu "Šaman".
Příchod do školky: do 7:30 hod
Návrat: na oběd
S sebou: vhodný batůžek s pitím, kapesníčky, pláštěnka, svačinu dostanou děti ve školce

Vánoční dílna oranžové třídy

Vážení rodiče, prarodiče, sourozenci!
Ve středu 14.12. v 16.30 hod bychom vás rádi pozvali na vánoční dílnu oranžové třídy. Z důvodu covidových opatření jsme nemohli dílny v minulých letech organizovat, považujeme tak za důležité vám vysvětlit, jak takové dílny probíhají. Na začátku pro vás děti chystají krátké vystoupení, poté bude připraveno několik aktivit na vyrábění pro děti s pomocí rodičů. Předpokládáme, že se sejdeme v hojném počtu a abychom si to všichni užili, je důležité dodržování třídních pravidel, která jsme si společně s dětmi vytvořili. Pokud přijdou sourozenci a budou si chtít něco vyrobit, prosíme, abyste se domluvili s třídními učitelkami nebo paní asistentkou. Některé výrobky budou totiž v omezeném počtu. Prosíme o 120 Kč na materiál na výrobky a trochu občerstvení na vánoční tabuli.
Děkujeme a těší se děti, Bětka, Jana a Jitka

Vánoční dílna úterý 13.12. 16:30

Vážení rodiče, prarodiče, sourozenci!
V úterý 13.12 v 16.30 bychom vás rádi pozvali na vánoční dílnu modré třídy. Z důvodu covidových opatření jsme nemohli dílny v minulých letech organizovat, tak považujeme za důležité vám vysvětlit, jak takové dílny probíhají. Na začátku pro vás děti chystají krátké vystoupení a pak bude připraveno několik aktivit na vyrábění pro děti s pomocí rodičů. Předpokládáme, že se sejdeme v hojném počtu a abychom si to všichni užili, je důležité dodržování třídních pravidel, která jsme si společně s dětmi vytvořili. Pokud přijdou sourozenci a budou si chtít něco vyrobit, prosíme abyste se domluvili s třídními učitelkami nebo paní asistentkou, některé výrobky budou totiž v omezeném počtu. Prosíme o 120 Kč na materiál na výrobky a trochu občerstvení na vánoční tabuli.
Děkujeme a těší se děti, Zuzana, Majda a Ivona

Andělsko - čertovsko - mikulášský rej

Vážení rodiče!
V pondělí 5.12.2022 dopoledne máme v naší školce tradiční Andělsko - čertovsko - mikulášský rej. Červená třída se promění v peklo, oranžová v nebe a modrá v zimní království. Prosíme, aby děti přišly oblečené v duchu své třídy. Ve třídách pro ně budou připraveny atrakce, na kterých budou sbírat razítka na svou kartičku. A před obědem možná přijde i Mikuláš.

Rozvoz písku

Vážení rodiče!
Moc děkujeme za vaši ochotu pomoci nám s rozvozem písku. Nejvíce z vás preferovalo termín 4.12. v 9.30. Pokud máte mmožnost, vezměte si prosím kolečko, případně lopatu (2 kolečka a 4 lopaty máme ve školce k dispozici)
Těším se na vás a moc děkuji Daniela Nováková

Beseda s logopedkou

Vážení rodiče!
Ve středu 30.11.2022 v 17.00 v červené třídě bychom vás rádi pozvali na setkání s logopedkou Mgr. Kristýnou Horníkovou na téma rozvoje komunikačních schopností u dětí ve věku 3 - 6 let.

Rozvoz písku

Vážení rodiče!
Pokud byste nám chtěli pomoci s rozvozem písku na dopadové plochy a do pískovišť, vyberte si termín, který by se vám hodil a zapište se na něj na: https://doodle.com/meeting/participate/id/dBNjJZod
Podle vašich preferencí bychom dali vědět termín, na kterém se shodne nejvíce zájemců.
Moc děkujeme!
Kolektiv mateřské školy

Vánoční výlet

Vážení rodiče!
V pátek 2.12.2022 jede celá naše školka na vánoční výlet do zámku Libochovice. Čeká nás vánočně vyzdobený zámek s programem Od adventu po tři krále.
Příchod do školky: do 8.00 hodin
Návrat: okolo 15.00 hodin
S sebou: jídlo a pití na celý den (oběd ve školce bude odhlášen), pláštěnku - vše v pohodlném batůžku
Na sebe: teplé oblečení a boty

Divadelní představení Putování do Betléma

Vážení rodiče,
v pondělí 28.11.2022 půjdeme s dětmi z oranžové třídy na divadelní představení divadla Minaret "Putování do Betléma" do Reduty.
Příchod do školky: do 8:20 hod
Návrat: na pozdější oběd, děti budou k vyzvednutí po obědě kolem 13:30 hod
S sebou: vhodný batůžek s pitím, kapesníčky, pláštěnka, svačinu dostanou děti ve školce

Poděkování

Vážení rodiče!
Chtěla bych moc poděkovat všem, kteří nám pomohli při brigádě na úpravě zahrady naší školky. Odvedli jste velký kus práce při úklidu listí i rozvážení písku. Moc si jí vážíme a děkujeme! Rádi bychom ale požádali tatínky, kterým se pondělní termín nehodil a byli by ochotní nám pomoci s rozvozem zbylého písku. Na termínu se můžete domluvit ve třídách dle vašich možností. Předem moc děkujeme.
Kolektiv mateřské školy Montessori

Hudební dílna Šaman 28.11.

Vážení rodiče,
v pondělí 28.11.2022 půjdeme s dětmi z modré třídy na hudební dílnu Šaman do Českého muzea hudby.
Příchod do školky: do 8:00
Návrat: na oběd
S sebou: vhodný batůžek s pitím, kapesníčky, pláštěnka, svačinu dostanou děti ve školce (prosím, nedávejte dětem s sebou žádné bonbony ani jiné sladkosti)