v pondělí 27.5.2024 odpoledne jdeme s dětmi na "Pohádkový les", který pro nás připravily děti z družiny ZŠ Na Beránku.
Odcházet ze školky budeme před 13 hodinou.
Vracet se zpět do školky budeme okolo 15 hod, případné vyzvednutí ve škole Na Beránku je možné domluvit ráno ve třídách.

Den maminek v modré třídě

Milé maminky,
srdečně Vás zveme na oslavu vašeho svátku do modré třídy, která se
uskuteční ve středu 22.5.2024 v 16:30 hod v naší modré třídě.
Můžete se těšit na uvítací píseň, malé pohoštění a překvapení vytvořené Vašimi dětmi.
Těší se na vás vaše děti, Zuzana, Majda a Ivona

Hudební dílna v kostele sv. Šimona a Judy

v úterý 21.5.2024 se vypravíme s dětmi z modré třídy do kostela sv. Šimona a Judy na hudební dílnu "Od ucha k uchu", tentokrát vyrazíme na Západ.
Příchod do školky: do 7:30 hod, sejdeme se venku za vstupní brankou
Návrat: na oběd, vyzvedávání po obědě v obvyklém čase 12:45 - 13 hod.

Hudební dílna v kostele sv. Šimona a Judy

v pondělí 20.5.2024 se vypravíme s dětmi z oranžové třídy do kostela sv. Šimona a Judy na hudební dílnu "Od ucha k uchu". Prozkoumáme další části světa.
Návrat: na pozdější oběd, děti budou po obědě k vyzvednutí kolem 13:30 hod
S sebou: pohodlný batůžek s pitím, pláštěnkou, balíčkem papírových kapesníků; svačinu dostanou děti ve školce

Kroužek harmoniky

Z důvodu zápisu do mateřské školy nebude tento týden kroužek harmoniky. Náhradní hodina proběhne ve čtvrtek 23.5. v obvyklých hodinách.
Děkuji za pochopení

Den maminek v červené třídě

Vážení rodiče, zvláště maminky!
V pondělí 20.5.2024 v 16.30 vás zveme na "Den maminek v červené třídě".
Děti si pro vás připravují krátké vystoupení, vlastnoručně připraví občerstvení a na závěr pro vás mají i drobné dárečky k vašemu svátku. Tento den se o vás budou starat, jak nejlépe umí, tak jim prosím dejte možnost, ať vám mohou alespoň trochu vrátit vaši péči a starost a užijte si vše, co pro vás chystají.
Těší se děti i Máš, Danča a Maruška

Wellness den pro maminky v oranžové třídě

Milé maminky,
srdečně Vás zveme na oslavu vašeho svátku do oranžové třídy.
Wellness den, který pro Vás připravujeme, se uskuteční v úterý 21.5.2024 v 16:30 hod v oranžové třídě.
Můžete se těšit na krátké zpívání, malé pohoštění a wellness péči od Vašich dětí.
Těší se na vás vaše děti, Jana, Bětka a Jitka

Z důvodu onemocnění paní lektorky neproběhne dnes náhrada kroužku angličtiny. Jiný náhradní termín bude oznámen.

Z důvodu onemocnění dcerky paní lektorky dnes nebude ani kroužek angličtiny. Nahrazen bude v pondělí 22.4.2024 od 15.00.

Nová paní učitelka

S velkou radostí vítáme v našich řadách novou paní učitelku Ing. Gabrielu Strnadovou. Bude pomáhat především v červené a oranžové třídě, ale je dost pravděpodobné, že se potká i s modráčky.
Kolektiv mateřské školy Montessori v Praze 12

Taneční kroužek

Z důvodu onemocnění paní lektorky dnes nebude taneční kroužek. Nahrazen bude v pondělí 6.5.2024 ve 13.45. Pro děti, které chodí i na Maxíka, bude zajištěno, aby stihly oba kroužky.

divadelní představení ve školce

Ve středu 17.4. nás navštíví divadelní soubor Basta fidli s představením ,,Ptačí cirkus"

Letní provoz 2024

15. 7. - 28. 7. 2024
Mateřská škola Zvoneček v Praze 12
143 00 Praha 4 – Modřany, Pejevové 3135/34

Mateřská škola Pastelka v Praze 12
143 00 Praha 4 – Modřany, Platónova 3288/28

Mateřská škola Palmetová, součást základní školy a mateřské školy K Dolům v Praze 12
143 00 Praha 4 – Modřany, Palmetová 2159/3

29. 7. - 11. 8. 2024
Mateřská škola Srdíčko v Praze 12
143 00 Praha 4 - Modřany, Levského 3203/19

Mateřská škola Hvězdička v Praze 12
142 00 Praha 4 - Kamýk, Liškova 636/10

Mateřská škola Větrníček v Praze 12
142 00 Praha 4 - Kamýk, Zárubova 952/10

Náhradní letní provoz v mateřských školách
Rodiče, kteří budou mít zájem o využití letního provozu pro své dítě, podají žádost o přijetí dítěte do náhradního provozu ve své mateřské škole a to ve dnech:

24. 4. - 25. 4. 2024 od 13 do 17 hodin.

Prosíme, abyste předem nahlásili ve svých třídách termín a mateřskou školu, o kterou máte zájem. Bude vám vydána žádost pro tuto konkrétní mateřskou školu.

Dopolední vycházka červené třídy

Vzhledem k teplému počasí jsme se rozhodli, že v úterý 9.4. dopoledne půjdeme s dětmi červené třídy na celé dopoledne na vycházku do přírody. Prosíme, aby děti měly batůžky s pitím a pláštěnkou a přišly do školky do 8.30. Svačinu dostanou děti ve školce.
Těší se Danča, Máša a Maruška

Kroužky v době velikonočních práznin

Ve čtvrtek 28.3.2024 nebudou z důvodu velikonočních prázdnin probíhat v naší školce žádné kroužky.
Přejeme krásné prožití velikonočních svátků

Keramika

Milí rodiče keramiků,
od úterý 26.3. budou ve vašich třídách k vyzvednutí keramické výrobky Vašich dětí.
Chcete-li se jimi potěšit již o Velikonocích, přineste si, prosím, nádobu na odnesení.
Krásné Velikonoce.

Konzultace s rodiči v modré třídě

paní učitelka Zuzka je bohužel nemocná i tento týden, takže konzultace v úterý 26.3. nemohou proběhnout. Náhradní termín je 8.3.2024. Jsme si vědomi toho, že je to pouze 1 den před zápisem do základní školy Na Beránku, ale bohužel jiný termín už není možný. Na 4.4.2024 je ještě pár volných termínů, prosíme tedy, aby se přednostně zapsali rodiče předškoláků, kteří půjdou k zápisu.
Kolektiv pedagogů mateřské školy Montessori v Praze 12

Návštěva předškoláků v programu Začít spolu

Ve středu 27.3. dopoledne jdou předškoláci ze všech tříd na návštěvu do základní školy Na Beránku - program Začít spolu.
Prosíme, aby děti přišly do školky do 8.30, aby se stihly nasvačit. Pokud si nepřejete, aby se vaše dítě zúčastnilo této návštěvy, sdělte to prosím ve své třídě.
Děkujeme.
Kolektiv pedagogů mateřské školy

Představení v Branickém divadle

V pondělí 25.3. jde celá naše školka do Branického divadla na soubor Bravo představení Snílek
Příchod do školky: do 8:15.
Děti potřebují batůžek s pitím a pláštěnkou, do kterého si ještě při odchodu dají svačinu ze školky a své bačkory. Je třeba dostatečně velký batůžek.