Návštěva Národního zemědělského muzea

Ve čtvrtek 3.11. jde červená třída na program "Já jsem malý mysliveček" do Národního zemědělského muzea.
Návrat: Okolo 12.00

Výlet - Toulcův dvůr pondělí 31.10.

v pondělí 31.10.2022 půjdeme s dětmi z modré třídy na program Stateček s domácími zvířátky do Toulcova dvora.
Příchod do školky: do 7:20 hod - sejdeme se venku u schodů za vstupní brankou, prosíme o dochvilnost, v 7:30 odcházíme na autobus
Návrat: na pozdější oběd, vyzvedávání po obědě po 13:30
Oblečení: vhodné oblečení na ven, program trvá 2 hodiny a probíhá pouze venku

Polytechnická dílna pondělí 24.10.

v pondělí 24.10.2022 půjdeme s dětmi z modré třídy na polytechnické dílny do ZŠ Zárubova.
Příchod do školky: do 8 hod
Návrat: na oběd v běžném čase
S sebou: batůžek s pitím, kapesníčky, pláštěnka, svačinu dostanou děti ve školce

Podzimní výtvarná slavnost

V úterý 25.10. proběhne v celé naší školce tradiční "Podzimní výtvarná slavnost". Děti budou mít ve všech třídách připravené výtvarné aktivity, které si mohou volně procházet. Prosíme, aby měly děti oblečení v podzimních barvách dle tříd: červená třída v červené, oranžová třída v oranžové a modrá třída ve žluté barvě.

Kroužky v době podzimních prázdnin

V době podzimních prázdnin neprobíhají zájmové kroužky.

Platba kroužků

V tomto týdnu budeme vybírat platby za kroužky:
Flétna 1000,-
Angličtina 1500,-
Tanečky 1350,-
Keramika 1500,-
Maxík 1500,-
Platit můžete v modré třídě od zítra vždy od 7 do 8:30 a 12.30 do 13.

Dendrologická zahrada

v úterý 18.10. se s dětmi z oranžové třídy vypravíme do Dendrologické zahrady na program "Kdo bydlí v lese".
S sebou: batůžek s pitím, pláštěnka, balíček papírových kapesníků; svačinu dostanou děti ve školce

Kroužek tanečků

Z osobních důvodů paní lektorky neprobíhá kroužek tanečků 2. a 9. listopadu. Náhrada bude 7. a 14. listopadu.

Z důvodu mého dalšího vzdělávání nebude tento čtvrtek kroužek flétny. náhrada proběhne v úterý 18.10. ve stejný čas.
Děkuji za pochopení Daniela Nováková

Komentovaná prohlídka botanické zahrady

Ve čtvrtek 6.10. jde červená třída na komentovanou prohlídku botanické zahrady Na Slupi.
S sebou: Batůžek s pitím a pláštěnkou. (svačinu dostanou děti ve školce)

Hrací odpoledne

V naší školce obnovujeme pořádání hracích odpolední pro rodiče s dětmi od 2,5 let. Konají se jednou za 2 týdny ve čtvrtek, vždy od 15.30. Je pro vás připravena krátká pohádka, výtvarná aktivita i možnost práce s Montessori materiálem. Cena za dítě je 100 Kč. Přihlašovat se můžete na našich stránkách v záložce "Hrací odpoledne" https://www.msmonte...i.cz/hraci_reg.php

Platba kroužků

V tomto týdnu budeme vybírat platby za tyto kroužky:
Flétna 1000,-
Angličtina 1500,-
Tanečky 1350,-
Keramika 1500,-
Maxík 1500,-
Platit můžete v modré třídě od pondělí do čtvrtka vždy od 7 do 8:30 a 12.45 do 13.

Zvýšení školného

Rádi bychom vás upozornili, že z důvodu rostoucích cen především energií se od 1.9.2022 zvyšuje školné z 800 Kč na 830 Kč.

Schůzka rodičů

Ve středu 7.9. v 17.30 bychom vás rádi pozvali na první společnou schůzku rodičů do červené třídy. Schůzka je určena pouze pro vás rodiče, pro děti chystáme spoustu zajímavějších aktivit.
Těší se kolektiv mateřské školy Montessori

Zahájení školního roku 2022/23

Vážení rodiče, milé děti,
zdravím vás před začátkem nového školního roku.
Zde jen několik počátečních informací ( zvláště pak pro rodiče nových
dětí ).
Školní rok 2022/23 začíná 1. září 2022.
Provoz mateřské školy je od 7,00 - 17,00 hodin.
Děti přicházejí do mateřské školy od 7,00 - 8,30 hodin.
První dny mohou s dítětem vstoupit do třídy rodiče, kde s nim mohou
chvíli pobýt. V další dny budou rodiče předávat své děti učitelce u vstupu do třídy.

Seznamy dětí a jejich umístění do tříd budou vyvěšeny uvnitř budovy školy v šatnách. V šatnách naleznete u jména svého dítěte značku, kterou bude označeno místo v botníku a dětský kapsář v šatně.

Do mateřské školy prosím přivádějte pouze zdravé děti bez jakýchkoliv známek onemocnění.

Děti je možné vyzvednout ze školky od 12,30 - 13,00 hodin.
Po odpoledním odpočinku pak po 15,00 hodině.

"Co potřebují děti do školky"
Formulář najdete na webu školky www.msmontessori.cz dokumenty - KE STAŽENÍ.

První den si děti přinesou do školky podepsané bačkorky, oblečení na převlečení na pobyt na zahradě, podepsanou lahev s pitím a malý batůžek. Ostatní věci na výše uvedeném formuláři stačí přinést v následující dny.

Další informace vám budou, rodiče, sděleny na připravované společné schůzce.
Přeji vašim dětem radostný vstup do školky.

ředitelka Mateřské školy Montessori v Praze 12

Registr zájemců do mateřské školy Prahy 12

Pro zájemce o umístění dítěte do státní MŠ v Praze 12 v městské části Praha 12 je kapacita mateřských škol již téměř zaplněna. V případě zájmu o mateřskou školu se mžete registrovat na:

Krásné prázdniny

Vážení a milí rodiče,

tímto školním rokem jsem se rozhodla ukončit působení
v naší mateřské Montessori školce.
S mnohými z Vás jsem měla možnost se rozloučit,
ostaním Vám podávám ruku takto na dálku.
Přeji Vám krásné léto
a pak léta radostí s Vašimi dětmi.