Aktuality

Zahradní slavnost

Vážení stávající i bývalí rodiče, prarodiče a děti!
Zveme vás na tradiční zahradní slavnost naší mateřské školy v úterý 11.6. v 16.30 hodin, tentokrát na téma "Na modřanské návsi". Zahájíme pasováním předškoláků na školáky, dále budou připraveny atrakce pro děti a možná ještě další překvapení. Pokud jste ochotni pomoci u jednotlivých atrakcí, hlaste se prosím ve svých třídách paní učitelkám. Prosíme, jestli je to možné, o vyzvednutí vašich dětí do 16.15 hodin, aby se mohly v klidu převléknout do úborů v duchu tématu. Pokud máte možnost, prosíme o drobné předměty do našeho krámečku, v němž si děti nakupují za penízky vydělané na atrakcích. Na vaše originální úbory i občerstvení, které připravíte se těší kolektiv pracovníků mateřské školy.

Koncert kroužku flétny a harmoniky

Vážení rodiče!
Rádi bychom vás pak s dětmi pozvali na koncert malých flétnistů a harmonikářů v pondělí 10.6. v 16.30 v červené třídě. Pro většinu dětí to bude první vystoupení, ale poctivě se na něj připravují. Hra na hudební nástroj je náročná práce, proto prosíme o vaši shovívavost a podporu pro malé muzikanty.

Letní provoz MŠ v měsíci červenci a srpnu školní rok 2018 - 2019

Letní provoz pro děti ze všech mateřských škol zřizovaných MČ Praha 12 začíná 1.7. 2019 a končí 23.8. 2019. Od 26.8. 2019 budou v provozu všechny mateřské školy.
ČERVENEC
1.7.-12.7. 2019
Mateřská škola Hasova, součást ZŠ a MŠ ANGEL v Praze 12
143 00 Praha 4 – Modřany, Hasova 3094/3

Mateřská škola Angelovova, součást ZŠ a MŠ ANGEL v Praze 12
143 00 Praha 4 – Modřany, Angelovova 2194/19


15.7.-26.7. 2019
Mateřská škola Pohádka v Praze 12
142 00 Praha 4 - Kamýk, Imrychova 937/15

Mateřská škola Jahůdka v Praze 12
43 00 Praha 4 - Modřany, Krouzova 3036/10SRPEN
29.7.-9.8. 2019
Mateřská škola Zvoneček v Praze 12
143 00 Praha 4 - Modřany, Pejevové 3135/34

Mateřská škola Palmetová, součást ZŠ a MŠ K dolům v Praze 12
143 00 Praha 4 - Modřany, Palmetová 21059/3

12.8.-23.8. 2019
Mateřská škola Oáza v Praze 12
142 00 Praha 4 – Kamýk, Čechtická 758/6

Rodiče, kteří nebudou mít možnost zajistit péči o své dítě po dobu přerušení provozu své kmenové mateřské školy, si vyzvednou ve své škole kopii evidenčního listu dítěte a podají žádost o přijetí dítěte do náhradního provozu v mateřské škole k tomu určené, a to ve dnech:
29.5. - 30.5. 2019 od 13 do 17 hodin.
Zároveň zaplatí v této mateřské škole úplatu za předškolní vzdělávání, která je stanovena v souladu s ustanovením školského zákona a prováděcími právními předpisy.

Upozornění:
Do každé MŠ s náhradním provozem je nutné přihlásit dítě zvlášť a uhradit zde úplatu za předškolní vzdělávání.Svátek maminek v oranžové třídě

Milé maminky,
srdečně Vás zveme na oslavu svátku maminek v úterý 4.6.2019 od 16:30 hod v oranžové třídě.Těšíme se na společné setkání, které pro Vás s dětmi chystáme s drobným pohoštěním, vystoupením a malým překvapením. Tatínkové jsou také vítáni.
Poprosíme o příspěvek 50,-Kč. Děkujeme.
Těší se na Vás Vaše děti a Lenka a Bětka

Exkurze do České televize

Vážení rodiče,
v úterý 28.5.2019 půjdeme s dětmi z oranžové třídy na exkurzi do České televize.
Příchod do školky: do 8 hodin
S sebou: batůžek s pitím, pláštěnkou, kapesníky; svačinu dostanou děti ve školce
Návrat: na pozdější oběd, děti budou k vyzvednutí kolem 13 hod

Den maminek v modré třídě

Naše milé maminky,

zveme Vás do naší školky, abychom se s Vámi potěšily a popřály Vám k Vašemu svátku maminek.
Setkání bude v pondělí 3.6.2019 v 16,30 hodin v naší třídě. Připravily jsme pro Vás trochu básniček, písniček a bude i malé pohoštění.
Těšíme se na Vás. I tatínkové jsou vítáni.

Vaše děti - modráčci a Slávka, Zuzka a Ivona

Pohádkový les

Vážení rodiče!
V úterý 21.5.2019 jdou děti z naší mateřské školy do základní školy Na Beránku, kde pro ně děti ze školní družiny programu "Začít spolu" připraví "Pohádkový les". Odcházet ze školky budeme okolo 13.30, vracet zpět se budeme mezi 15.00 a 15.30. Děti je možno vyzvednout i u školy, případně cestou do školky (vracet se budeme ulicí Urbánkovou. Prosíme, aby děti měly batůžky s pitím, svačinu dostaneme ze školky.

Program v Anežském klášteře

Vážení rodiče!
V úterý 21.5.2019 jde červená třída na program "O maminkách" do Anežského kláštera.
Příchod do školky: do 8.00
Návrat: okolo 12.30
S sebou: batůžek s pláštěnkou a pitím, ne svačinu, tu dostanou děti ve školce

Svátek maminek v červené třídě

Naše milé maminky!
Zveme vás na oslavu svátku maminek ve středu 29.5.2019 od 16.30 v červené třídě. Připravujeme pro vás společné vystoupení dětí, pohoštění i malý dáreček. Rádi přivítáme i tatínky, případně babičky a dědy. Prosíme o příspěvek 50 Kč. Děkujeme.
Těší se na vás Lenka, Danča a děti z červené třídy

Představení - Divadlo v Dlouhé

Vážení rodiče,
ve čtvrtek 16.5.2019 půjdeme s dětmi z modré třídy na představení Pohádka o Liazce v provedení Naivního divadla Liberec v rámci festivalu Dítě v Dlouhé.
Příchod do školky: do 8,15 hod
Návrat do školky: na oběd (vyzvedávání okolo 13 h)
S sebou: batůžek s pitím, svačinu dostanou děti ve školce, pláštěnku, balíček papírových kapesníků

Příjezd že školky v přírodě

Vyjeli jsme od pumpy za Mladou Boleslaví, je možné, že přijedeme o něco dříve, tedy okolo 12.45.

Návrat ze školky v přírodě

Právě jsme vyjeli, počítáme se zastávkou na svačinu a pak už rovnou do Modřan.

Sedmý den na školce v přírodě

Naposledy zdravíme z Českého ráje!
Dnes jsme ráno vstali o trochu dříve, protože na devátou jsme měli přistavený autobus, který nás dovezl pod Střelečskou hůru. Odtud jsme se vydali ke zřícenině hradu Pařez. Cestou jsme si vyzkoušeli lezení po pískovcových kamenech, což děti moc bavilo. Před hradem se děti dozvěděly, že po vzoru Bruncvíka musí zachránit princeznu Afriku. Nejprve každý ulovil jednoho z hadů, kteří jí omotali nohy a potom každý utrhl kus ocasu strašného baziliška. Za to je čekala odměna - každý si v hradu našel svůj poklad, na němž byl stejný obrázek, který si vybraly na noční bojovce. Pak jsme prošli krásnou cestou přes Prachovské skály do Prachova a po modré značce pod Přivýšinou zpět do penzionu. Pak nás čekala méně zábavná část dne - balení. Vše jsme nakonec zabalili, snažili jsme se i do správných kufrů, ale pokud by to nevyšlo, uděláme burzu ve školce. Děkujeme všem rodičům, kteří dětem věci podepsali. V kufrech mají děti i své dopsané a dokreslené deníčky, nad kterými vám své zážitky mohou vyprávět. Zítra bychom měli přijet okolo jedné hodiny, ale cestou budeme ještě upřesňovat podle aktuální dopravní situace, proto prosím sledujte zprávy na našich internetových stránkách. Těšíme se!

Šestý den na školce v přírodě

Posíláme slunný pozdrav z penzionu Brada.
Dneska nás hned po snídani navštívil starý tulák (děti ho mylně považovaly za praotce Čecha) a vyprávěl nám dávný příběh o knížeti Křesomyslovi, Horymírovi a jeho věrném koni Šemíkovi. Po vzoru starých kovkopů jsme se vydali hledat stříbro. Našli jsme ho v lese, ale kdo ho chtěl získat, musel ho pronést ukryté na svém těle územím strážců. Pokud ho strážci chytili, museli uhodnout, kde stříbro schovává. Když to uhodli, musel ho vydat, jinak mohl pokračovat v cestě. Polovina dětí tedy byla strážci a druhá polovina pronášela stříbro, potom se vystřídaly. Odpoledne se děti proměnily v Horymíry a Šemíky a ve dvojicích spojených švihadlem musely absolvovat překážkovou dráhu zakončenou skokem do pískového kurtu. Pak už večeře, deníčky, sprchování, pohádka a spánek. Dneska bylo zatím nejpříjemněji z celého týdne a poprvé jsme mohli odložit bundy.

Pátý den na školce v přírodě

Opět zdravíme z časů kněžny Libuše!
Ráno jsme se dozvěděli, že se Libuše opravdu vdává za Přemysla a tak i my budeme dnes oslavovat a uděláme si karneval. Dopoledne jsme tedy měli takové volnější na hřišti u penzionu, což ocenili hlavně kluci, kteří si konečně zahráli svůj oblíbený fotbal. Holky si užily houpačky, houpací žebřík a provaz, hry na louce a nebo jsme společně pozorovali otakárka ovocného. Odpoledne proběhl dlouho očekávaný karneval pod vedením Božského Lumíra. Děti tančily i soutěžily a moc si to užívaly. Pak jsme napsali deníčky a dopisy domů. Následovalo rozdělávání ohně a opékání buřtíků a topinek. Den jsme zakončili noční bojovkou. Děti si ve dvojicích po světelných šipkách došly pro obrázek, který bude klíčem k pokladu. I když se některé děti zpočátku bály, všechny to zvládly a měly z toho radost. Našli se dokonce i odvážlivci, kteří chtěli jít sami a dokázali to.

Čtvrtý den na školce v přírodě

Posíláme další staročeský pozdrav!
Dnes nás u snídaně navštívila smutná Libuše s prosbou o pomoc při hledání ženicha. Děti jí radili, že by měl být moudrý, hezký a mít laskavé srdce.Tu měla Libuše vidění, v němž se jí zjevil svalnatý muž v košili. Děti tedy slíbily, že ho půjdou najít. Honzíka napadlo, že bude na karnevale za Přemysla, takže by si Libuši mohl vzít on, ale neprošlo to. Poprvé za náš pobyt na nás hned po ránu vykouklo sluníčko a v průběhu dne ještě několikrát. Autobus nás dovezl k zámku Hrubá Skála a odtud jsme pěšky pokračovali kolem Adamova lože na Zlatou stezku Českého ráje. Z ní jsme pak odbočili po modré značce a došli do Sedmihorek, odtud jsme jeli autobusem zpět. Dohromady máme v nohách asi 7 km a všichni to zvládli celkem v pohodě. Cestou děti našly dílky různých obrázků postav, které si sestavily a i když si mohla Libuše vybrat krále nebo rytíře (a někteří ji k tomu i přemlouvali), zvolila nakonec Přemysla. Zítra bychom tedy měli slavit jejich svatbu veselým hodokvasem (karnevalem).

Třetí den na školce v přírodě

Opět zdravíme z Českého ráje!
Dnes jsme podle Tetina návodu nasbírali přírodniny a dřevo a uvařili jsme si lektvar v kotlíku nad ohněm. Pro některé děti bylo překvapením, že v kotlíku nevaří jen čarodějnice. Odpoledne nás navštívil Bivoj. Řekl, že si vyzkouší naši sílu a obratnost a pokud se osvědčíme, naučí nás lovit. Ukázalo se, že jediný zkušený lovec široko daleko je Matouškův tatínek, který prý běžně loví kance, ale my jsme Bivojovu nabídku přijali. Sílu jsme testovali při přetahování, obratnost při slalomu s míčem a nakonec se děti vydali na lov mezi divoké medvědy (Lenka, Zuzka, Bětka a Danča). Po ulovení všech zvířat jsme se šli posilnit večeří, při psaní deníčků jsme napsali i první dopisy domů. A pak už rychle do postýlek, protože zítra nás čeká celodenní výlet do okolí Hrubé Skály.

Druhý den na školce v přírodě

Posíláme další pozdrav z penzionu Brada!
Dnes jsme začali zabydlovat naší českou kotlinu. Každý rod si postavil svou chýši v lese. Také jsme si nastříkali trička s motivem hory Říp, snad bude alespoň někdy dostatečné teplo, abychom v nich mohli chodit venku. Zatím spíše využíváme teplé oblečení a dneska došlo i na pláštěnky a holinky. Odpoledne nás navštívila Teta a poradila nám, jak si vyrobit amulet, který by nás chránil a mohl i vylepšit počasí. Proto jsme si na procházce lesem nasbírali různé přírodniny a amulet si vyrobili. Pak už večeře, deníčky, koupání, pohádka a než dozněla ukolébavka, polovina dětí spala.

První den na školce v přírodě

Posíláme pozdrav z Českého ráje!
Dnes jsme se s pomocí kouzelného lektvaru přenesli do doby praotce Čecha. Rozdělili jsme se do 4 kmenů a vydali se na náročnou cestu na horu Říp. Museli jsme se proplížit kolem stráží nepřátel, překonat skalky (klidně i 1 metr vysoké), pařezy i kmeny. Na závěr jsme vystoupili na vrchol Řípu (skalní vyhlídka na vrchu Přivýšina) a odtud se rozhlédli do všech směrů. Děti usoudili, že je tato zem opravdu krásná a že tady zůstaneme (viděli jsme Jičín, Trosky, Bezděz, Ralsko, Ještěd, Kozákov, zasněžené vrcholky Krkonoš i elektrárnu v Opatovicích u Pardubic). Po večeři jsme dělali titulní a první stránku deníčku, umyli se, přečetli pohádku a během chvilky všichni usnuli.

Příjezd na školku v přírodě

Vážení rodiče!
Dojeli jsme v pořádku, teď nás čeká ubytování, stěhování kufrů, oběd a pak už se vydáme po stopách praotce Čecha.