Dnes 23.3.2022 není kroužek angličtiny z důvodu onemocnění. Kroužek bude nahrazen.

Konzultace oranžové třídy

termín konzultací jsme opět nuceni ze zdravotních důvodů přesunout, a to na úterý 29.3.
a středu 30.3. Poprosíme o trpělivost. V šatně oranžové třídy naleznete rozpis s uvedenými časy pro přihlášení. Těšíme se na setkání s vámi!

Prosba rodičům

Rádi bychom vás požádali o laskavost. Z důvodu velké absence zaměstnanců (3 paní učitelky a 2 paní uklízečky) by nám pomohlo, kdybyste ve čtvrtek a v pátek, pokud máte možnost, vyzvedli děti po obědě.
Děkujeme kolektiv zaměstnanců mateřské školy

Na školu v přírodě pojedeme od 29.4. do 6.5.2022. Ubytování budeme v penzionu Hamštejn (https://www.penzionhamstejn.cz/) v Českém ráji. Cena školy v přírodě je 4800 Kč. Začátkem dubna budeme vybírat zálohu, podrobnosti ještě upřesníme.

Konzultace oranžové třídy

konzultace budou probíhat ve čtvrtek 24.3. v původním, a v pondělí 28.3. v novém termínu. V šatně oranžové třídy naleznete rozpis s uvedenými časy pro přihlášení.

Rudolfínek

v pondělí 21.3.2022 jdeme s dětmi z modré třídy na hudební dílničku do Rudolfína "Malý Orffestr".
Příchod do školky do 8:15 hodin.
Návrat k pozdnímu obědu. Vyzvedávání dětí po obědě po 13té hodině.
S sebou: Batůžek s pitím, kapesníčky, v případě deště pláštěnku, roušku v igelitovém sáčku.
Svačinu dostanou děti ze školky.

Hudební dílna

V pondělí 21.3. jde červená třída na hudební dílnu P.I.Čajkovský do kostela šimona a Judy.
Návrat: okolo 12.30, předpokládané vyzvednutí po obědě okolo 13.00
S sebou: batůžek s pitím, rouškou a balíčkem papírových kapesníků. (Svačinu dostanou děti ve školce)

Konzultace oranžové třídy

konzultace ve středu 16.3. se nekonají - rodinné zdravotní důvody paní učitelky.
Náhradní termín konzultací - pondělí 21.3. nebo 28.3. - vám bude upřesněn tento týden ve čtvrtek.

Divadelní představení v divadle Kampa

V pátek 18.3. jde celá naše školka na divadelní představení "Jmenuji se Orel" do divadla Kampa. (Přeložené lednové představení)
Návrat: okolo 12.30, vyzvedávání dětí předpokládáme mezi 13.00 a 13.30
S sebou: pohodlný batůžek s pitím, rouškou a papírovými kapesníky. Svačinu dostanou děti ve školce.

Divadelní představení v mateřské škole

Ve čtvrtek 17.3.2022 dopoledne přijede do naší školky divadlo Bastafidli s pohádkou "Princezna z obrázku"

Konzultace s rodiči

Od úterý 15.3. probíhají konzultace s rodiči dle přihlášení v šatnách jednotlivých tříd.

Kroužky v týdnu jarních prázdnin

V týdnu jarních prázdnin neprobíhají žádné zájmové kroužky.

Částečné uvolnění hygienických opatření

Vzhledem ke zlepšující se epidemiologické situaci jsme se rozhodli od pondělí 28.2. poněkud uvolnit hygienická opatření a částečně se vrátit k fungování naší školky před covidem 19. Děti si opět budou samostatně mazat pomazánky, nalévat polévku, pít ze svých hrnečků vodu dle své potřeby a podobně. Prosíme tedy, aby si děti, které nemají, přinesly svůj hrneček a už si přestaly nosit do školky lahvičky s pitím.
Děkujeme a těšíme se na návrat k běžnému režimu z období před 2 lety.

Vyšetření očí

V úterý 1.3. dopoledne proběhne vyšetření očí od společnosti Prima Vizus. Je určeno pro přihlášené děti, které se nemohly zúčastnit prvního termínu.

Náhrada kroužku angličtiny

Ve čtvrtek 24.2.2022 v obvyklých časech (14.00 - 14.45, 14.45 - 15.30 a 15.30 - 16.15) proběhne náhrada kroužku angličtiny.

Školka v přírodě

Ve třídách na nástěnkách najdete formuláře pro vyjádření předběžného zájmu o jarní školku v přírodě (konec dubna nebo začátek května). Školka v přírodě je určena především pro předškolní děti, u mladších dětí je podmínkou jejich účasti konzultace s třídními učitelkami.

Karneval

V úterý 1.3. dopoledne pořádáme v naší školce tradiční karneval. Tentokrát bude na téma "Ten dělá to a ten zas tohle". Prosíme tedy, aby děti měly masky různých řemesel a povolání. Děti se můžou těšit na společný tanec i různé veselé atrakce, které pro ně budou nachystány ve všech třídách.

V úterý 22.2.2022 dopoledne proběhne v naší školce koncert pro děti violoncellisty Petra Špačka z Prague Cello Quartetu.

Náhrady kroužků

Ve čtvrtek 17.2. proběhne náhrada kroužku flétny (13.00 - 14-00) a angličtiny (od 14.00).

Ve středu 9.2. neproběhne kroužek angličtiny z důvodu karantény lektorky.