Aktuality

Moje oblíbená kniha

Vážení rodiče,
děti si tento týden mohou do školky přinést jednu svoji oblíbenou knihu. Budou mít možnost představit ji ostatním, povyprávět o ní, proč ji mají rády, o čem je apod.

Hudební dílna Tajemství melodie

Vážení rodiče!
ve čtvrtek 12.1.2023 půjdeme s dětmi z modré třídy na hudební dílnu "Tajemství melodie" do kostela Šimona a Judy.
Příchod do školky: do 8.30 hodin
Návrat: Okolo 13.00, vyzvedávání dětí okolo 13.30
S sebou: vhodný batůžek s pitím, kapesníčky, pláštěnka, svačinu si snědí děti ještě ve školce

Hudební dílna

Vážení rodiče!
V pondělí 9.1.2023 jde červená třída na hudební dílnu "Tajemství melodie" do kostela Šimona a Judy.
Příchod do školky: do 8.30 hodin
Návrat: Okolo 13.00, vyzvedávání dětí okolo 13.30
S sebou: vhodný batůžek s pitím, kapesníčky, pláštěnka, svačinu si snědí děti ještě ve školce

Den hraček v červené třídě

Ve čtvrtek 5.1.2023 proběhne v červené třídě "Den hraček". Každé dítě si může donést jednu svou oblíbenou hračku, kterou představí ostatním a společně budou mít děti možnost si s hračkami pohrát.

Den hraček

Ve čtvrtek 5.1.2023 proběhne v modré třídě "Den hraček". Každé dítě si může donést jednu svou oblíbenou hračku od Ježíška, kterou představí ostatním a společně budou mít děti možnost si s hračkami pohrát.

Den hraček

Ve středu 4.1.2023 proběhne v oranžové třídě "Den hraček". Každé dítě si může donést jednu svou oblíbenou hračku od Ježíška, kterou představí ostatním a společně budou mít děti možnost si s hračkami pohrát.

Kroužek keramiky

Vážení rodiče keramiků!
Díla vašich dětí jsou k vyzvednutí ve vašich třídách. Prosím o donesení krabiček pro bezpečnou přepravu.
Krásné Vánoce přeje Slávka Posltová

Náhrada tanečního kroužku

Vážení rodiče!
Ve středu 21.12.2022 v obvyklém čase proběhne náhrada tanečního kroužku za 7.12., kdy byla paní lektorka nemocná.

Štědrý den v červené třídě

Vážení rodiče!
Štědrý den v červené třídě letos proběhne v úterý 20.12.2022. Po odpoledním odpočinku si připravíme slavnostní tabuli, děti si s pomocí paní učitelek obalí řízky a udělají bramborovou kaši. Připravíme také nějaké dobroty pro zvířátka z naší zahrádky, které jim doneseme ven. Potom už bude následovat štědrovečerní večeře a pak snad přijde i Ježíšek. Kdo bude chtít, může ve školce přespat do druhého dne. Prosíme o drobné občerstvení na slavnostní tabuli a 70 Kč na slavnostní večeři.
Krásný adventní čas přejí Máša, Danča a Maruška

Štědrý den v modré třídě

Vážení rodiče,
Štědrý den letos v modré třídě proběhne v pondělí 19.12. odpoledne. Paní kuchařka s panem kuchařem nám připraví slavnostní oběd. Potom bude následovat krátký odpočinek a pak už příprava hostiny pro zvířata z lesa i naší zahrady. Připravené dobroty zvířátkům doneseme a po návratu se budeme těšit, že nás mezitím navštívil Ježíšek. Po nadílce počítáme, že si děti chvilku užijí dárky a kolem 18.00 budou k vyzvednutí. Prosíme o trochu drobného pohoštění na náš vánoční stůl(např. ovoce, džus, na ochutnání cukroví).
Krásný adventní čas přejí Zuzana, Majda a Ivona

Rudolfínek - Ouška (h)oboje

Vážení rodiče,
ve čtvrtek 15.12.2022 půjdeme s dětmi z modré třídy na hudební program Ouška (h)oboje do Rudolfína.
Příchod do školky: do 8:15
Návrat: na pozdější oběd, vyzvedávání po obědě po 13:00
S sebou: vhodný batůžek s pitím, kapesníčky, pláštěnka, svačinu dostanou děti ve školce

Štědrý den v oranžové třídě

Vážení rodiče,
Štědrý den letos v oranžové třídě proběhne v pátek 16.12. odpoledne. Paní kuchařka s panem kuchařem nám připraví slavnostní oběd. Potom bude následovat krátký odpočinek a pak už příprava hostiny pro zvířata z lesa i naší zahrady. Připravené dobroty zvířátkům doneseme a po návratu se budeme těšit, že nás mezitím navštívil Ježíšek. Po nadílce počítáme, že si děti chvilku užijí dárky a kolem 18.00 budou k vyzvednutí. Prosíme o trochu drobného pohoštění na náš vánoční stůl(např. ovoce, džus, na ochutnání cukroví).
Krásný adventní čas přejí Jana, Bětka a Jitka

Kroužky v předvánočním týdnu a o vánočních prázdninách

Vážení rodiče!
V posledním týdnu před vánoci, tedy 19. - 23.12.2022 a také o vánočních prázdninách 2.1.2023 nebudou probíhat žádné zájmové kroužky.
Chtěli bychom, aby si děti užily předvánoční akce a nebyly přetížené.
Krásné adventní dny přejí zaměstnanci mateřské školy Montessori

Poděkování

Vážení rodiče!
Chtěli bychom moc poděkovat všem rodičům i dětem, kteří v neděli přišli pomoci s rozvozem písku.
My všichni ve školce

Kroužek tanečků

Vážení rodiče!
Z důvodu onemocnění lektorky dnes 7.12.2022 nebude kroužek tanečků. Lekce bude nahrazena.
Děkujeme za pochopení.

Škola v přírodě

Vážení rodiče!
Do 16.12.2022 prosíme o vyjádření předběžného zájmu o školu v přírodě. Záznamové archy najdete na nástěnkách ve svých třídách.

Vánoční dílna červené třídy

Vážení rodiče, prarodiče, sourozenci!
Ve čtvrtek 15.12 v 16.30 bychom vás rádi pozvali na vánoční dílnu červené třídy. Z důvodu covidových opatření jsme nemohli dílny v minulých letech organizovat, tak považujeme za důležité vám vysvětlit, jak takové dílny probíhají. Na začátku pro vás děti chystají krátké vystoupení a pak bude připraveno několik aktivit na vyrábění pro děti s pomocí rodičů. Předpokládáme, že se sejdeme v hojném počtu a abychom si to všichni užili, je důležité dodržování třídních pravidel, která jsme si společně s dětmi vytvořili. Pokud přijdou sourozenci a budou si chtít něco vyrobit, prosíme abyste se domluvili s třídními učitelkami nebo paní asistentkou, některé výrobky budou totiž v omezeném počtu. Prosíme o 120 Kč na materiál na výrobky a trochu občerstvení na vánoční tabuli.
Děkujeme a těší se děti, Máša, Danča a Maruška

Hudební dílna v Muzeu hudby

Vážení rodiče,
v pondělí 12.12. 2022 půjdeme s dětmi z oranžové třídy do Českého muzea hudby na hudební dílnu "Šaman".
Příchod do školky: do 7:30 hod
Návrat: na oběd
S sebou: vhodný batůžek s pitím, kapesníčky, pláštěnka, svačinu dostanou děti ve školce

Vánoční dílna oranžové třídy

Vážení rodiče, prarodiče, sourozenci!
Ve středu 14.12. v 16.30 hod bychom vás rádi pozvali na vánoční dílnu oranžové třídy. Z důvodu covidových opatření jsme nemohli dílny v minulých letech organizovat, považujeme tak za důležité vám vysvětlit, jak takové dílny probíhají. Na začátku pro vás děti chystají krátké vystoupení, poté bude připraveno několik aktivit na vyrábění pro děti s pomocí rodičů. Předpokládáme, že se sejdeme v hojném počtu a abychom si to všichni užili, je důležité dodržování třídních pravidel, která jsme si společně s dětmi vytvořili. Pokud přijdou sourozenci a budou si chtít něco vyrobit, prosíme, abyste se domluvili s třídními učitelkami nebo paní asistentkou. Některé výrobky budou totiž v omezeném počtu. Prosíme o 120 Kč na materiál na výrobky a trochu občerstvení na vánoční tabuli.
Děkujeme a těší se děti, Bětka, Jana a Jitka

Vánoční dílna úterý 13.12. 16:30

Vážení rodiče, prarodiče, sourozenci!
V úterý 13.12 v 16.30 bychom vás rádi pozvali na vánoční dílnu modré třídy. Z důvodu covidových opatření jsme nemohli dílny v minulých letech organizovat, tak považujeme za důležité vám vysvětlit, jak takové dílny probíhají. Na začátku pro vás děti chystají krátké vystoupení a pak bude připraveno několik aktivit na vyrábění pro děti s pomocí rodičů. Předpokládáme, že se sejdeme v hojném počtu a abychom si to všichni užili, je důležité dodržování třídních pravidel, která jsme si společně s dětmi vytvořili. Pokud přijdou sourozenci a budou si chtít něco vyrobit, prosíme abyste se domluvili s třídními učitelkami nebo paní asistentkou, některé výrobky budou totiž v omezeném počtu. Prosíme o 120 Kč na materiál na výrobky a trochu občerstvení na vánoční tabuli.
Děkujeme a těší se děti, Zuzana, Majda a Ivona