Aktuality

Šestý den na školce v přírodě

Posíláme slunný pozdrav z penzionu Brada.
Dneska nás hned po snídani navštívil starý tulák (děti ho mylně považovaly za praotce Čecha) a vyprávěl nám dávný příběh o knížeti Křesomyslovi, Horymírovi a jeho věrném koni Šemíkovi. Po vzoru starých kovkopů jsme se vydali hledat stříbro. Našli jsme ho v lese, ale kdo ho chtěl získat, musel ho pronést ukryté na svém těle územím strážců. Pokud ho strážci chytili, museli uhodnout, kde stříbro schovává. Když to uhodli, musel ho vydat, jinak mohl pokračovat v cestě. Polovina dětí tedy byla strážci a druhá polovina pronášela stříbro, potom se vystřídaly. Odpoledne se děti proměnily v Horymíry a Šemíky a ve dvojicích spojených švihadlem musely absolvovat překážkovou dráhu zakončenou skokem do pískového kurtu. Pak už večeře, deníčky, sprchování, pohádka a spánek. Dneska bylo zatím nejpříjemněji z celého týdne a poprvé jsme mohli odložit bundy.

Pátý den na školce v přírodě

Opět zdravíme z časů kněžny Libuše!
Ráno jsme se dozvěděli, že se Libuše opravdu vdává za Přemysla a tak i my budeme dnes oslavovat a uděláme si karneval. Dopoledne jsme tedy měli takové volnější na hřišti u penzionu, což ocenili hlavně kluci, kteří si konečně zahráli svůj oblíbený fotbal. Holky si užily houpačky, houpací žebřík a provaz, hry na louce a nebo jsme společně pozorovali otakárka ovocného. Odpoledne proběhl dlouho očekávaný karneval pod vedením Božského Lumíra. Děti tančily i soutěžily a moc si to užívaly. Pak jsme napsali deníčky a dopisy domů. Následovalo rozdělávání ohně a opékání buřtíků a topinek. Den jsme zakončili noční bojovkou. Děti si ve dvojicích po světelných šipkách došly pro obrázek, který bude klíčem k pokladu. I když se některé děti zpočátku bály, všechny to zvládly a měly z toho radost. Našli se dokonce i odvážlivci, kteří chtěli jít sami a dokázali to.

Čtvrtý den na školce v přírodě

Posíláme další staročeský pozdrav!
Dnes nás u snídaně navštívila smutná Libuše s prosbou o pomoc při hledání ženicha. Děti jí radili, že by měl být moudrý, hezký a mít laskavé srdce.Tu měla Libuše vidění, v němž se jí zjevil svalnatý muž v košili. Děti tedy slíbily, že ho půjdou najít. Honzíka napadlo, že bude na karnevale za Přemysla, takže by si Libuši mohl vzít on, ale neprošlo to. Poprvé za náš pobyt na nás hned po ránu vykouklo sluníčko a v průběhu dne ještě několikrát. Autobus nás dovezl k zámku Hrubá Skála a odtud jsme pěšky pokračovali kolem Adamova lože na Zlatou stezku Českého ráje. Z ní jsme pak odbočili po modré značce a došli do Sedmihorek, odtud jsme jeli autobusem zpět. Dohromady máme v nohách asi 7 km a všichni to zvládli celkem v pohodě. Cestou děti našly dílky různých obrázků postav, které si sestavily a i když si mohla Libuše vybrat krále nebo rytíře (a někteří ji k tomu i přemlouvali), zvolila nakonec Přemysla. Zítra bychom tedy měli slavit jejich svatbu veselým hodokvasem (karnevalem).

Třetí den na školce v přírodě

Opět zdravíme z Českého ráje!
Dnes jsme podle Tetina návodu nasbírali přírodniny a dřevo a uvařili jsme si lektvar v kotlíku nad ohněm. Pro některé děti bylo překvapením, že v kotlíku nevaří jen čarodějnice. Odpoledne nás navštívil Bivoj. Řekl, že si vyzkouší naši sílu a obratnost a pokud se osvědčíme, naučí nás lovit. Ukázalo se, že jediný zkušený lovec široko daleko je Matouškův tatínek, který prý běžně loví kance, ale my jsme Bivojovu nabídku přijali. Sílu jsme testovali při přetahování, obratnost při slalomu s míčem a nakonec se děti vydali na lov mezi divoké medvědy (Lenka, Zuzka, Bětka a Danča). Po ulovení všech zvířat jsme se šli posilnit večeří, při psaní deníčků jsme napsali i první dopisy domů. A pak už rychle do postýlek, protože zítra nás čeká celodenní výlet do okolí Hrubé Skály.

Druhý den na školce v přírodě

Posíláme další pozdrav z penzionu Brada!
Dnes jsme začali zabydlovat naší českou kotlinu. Každý rod si postavil svou chýši v lese. Také jsme si nastříkali trička s motivem hory Říp, snad bude alespoň někdy dostatečné teplo, abychom v nich mohli chodit venku. Zatím spíše využíváme teplé oblečení a dneska došlo i na pláštěnky a holinky. Odpoledne nás navštívila Teta a poradila nám, jak si vyrobit amulet, který by nás chránil a mohl i vylepšit počasí. Proto jsme si na procházce lesem nasbírali různé přírodniny a amulet si vyrobili. Pak už večeře, deníčky, koupání, pohádka a než dozněla ukolébavka, polovina dětí spala.

První den na školce v přírodě

Posíláme pozdrav z Českého ráje!
Dnes jsme se s pomocí kouzelného lektvaru přenesli do doby praotce Čecha. Rozdělili jsme se do 4 kmenů a vydali se na náročnou cestu na horu Říp. Museli jsme se proplížit kolem stráží nepřátel, překonat skalky (klidně i 1 metr vysoké), pařezy i kmeny. Na závěr jsme vystoupili na vrchol Řípu (skalní vyhlídka na vrchu Přivýšina) a odtud se rozhlédli do všech směrů. Děti usoudili, že je tato zem opravdu krásná a že tady zůstaneme (viděli jsme Jičín, Trosky, Bezděz, Ralsko, Ještěd, Kozákov, zasněžené vrcholky Krkonoš i elektrárnu v Opatovicích u Pardubic). Po večeři jsme dělali titulní a první stránku deníčku, umyli se, přečetli pohádku a během chvilky všichni usnuli.

Příjezd na školku v přírodě

Vážení rodiče!
Dojeli jsme v pořádku, teď nás čeká ubytování, stěhování kufrů, oběd a pak už se vydáme po stopách praotce Čecha.

Celodopolední vycházky

Vážení rodiče,
v úterý 30.4.2019 a ve čtvrtek 2.5.2019 půjdeme s dětmi z modré třídy na celé dopoledne ven do blízkého okolí.
Příchod do školky: do 8,30 hod
Návrat do školky: na oběd
S sebou: batůžek s pitím, svačinu dostanou děti ve školce, pláštěnku, balíček papírových kapesníků

Velikonoční výlet na Hrádek u Nechanic

Vážení rodiče!
V úterý 16.4. jede celá naše školka na velikonočně vyzdobený zámek Hrádek u Nechanic.
Příchod do školky: do 7.30
Návrat: okolo 15.30
S sebou: jídlo a pití na celý den (strava ve školce bude odhlášena), pláštěnku, balíček papírových kapesníků, vše v pohodlném batůžku.
Na sebe: vhodné oblečení a obuv na celodenní pobyt venku

Hudební dílnička

Vážení rodiče!
V úterý 9.4. jde červená třída do kostela Šimona a Judy na hudební dílničku "Pohádky ze skal"
Příchod do školky: do 7.30
Návrat: na oběd
S sebou: batůžek s pitím, pláštěnkou a balíčkem papírových kapesníků. Svačinu dostanou děti ve školce.

Štefánikova hvězdárna - Astrohrátky

Vážení rodiče,
ve středu 10.4.2019 se vypravíme s dětmi z oranžové třídy na exkurzi do Štefánikovy hvězdárny na program Astrohrátky.
Příchod do školky: do 7:15 hod
Návrat: na oběd po 12 hod, děti budou k vyzvednutí kolem 13 hod
S sebou: batůžek s pitím, svačinu dostanou děti ve školce, pláštěnku, balíček papírových kapesníků

Kroužek angličtiny

Vážení rodiče,
ve čtvrtek dopoledne jdeme s červenou třídou do Rudolfina a vrátíme se do školky na oběd o něco později.
Z tohoto důvodu budou tento čtvrtek (4.4.) všechny skupinky angličtiny začínat přibližně o půl hodiny později.

Děkuji za pochopení,
Lenka Rozumová

Schůzka s rodiči o školce v přírodě

Ve čtvrtek 11.4.2019 od 17:15 hod proběhne v červené třídě schůzka rodičů o školce v přírodě. Dozvíte se důležité informace, dostanete potřebné dokumenty. Zároveň vás na ní poprosíme o zaplacení doplatku za ŠVP, tj. 2 900 Kč.

Schůzka je určena pouze pro rodiče.

Budeme se na vás těšit!
Pedagogický sbor ŠVP

Program v Rudolfinu

Vážení rodiče!
Ve čtvrtek 4.4. jde červená třída na program "Hou, hou housle jdou" do Rudolfina.
Příchod do školky: do 8.30 hodin
Návrat: okolo 13.00
S sebou: batůžek s pitím, svačinu dostanou děti ve školce

Celodopolední vycházka

Vážení rodiče,
v úterý 2.4.2019 půjdeme s dětmi z modré třídy na celé dopoledne ven do blízkého okolí.
Příchod do školky: do 8,30 hod
Návrat do školky: na oběd
S sebou: batůžek s pitím, svačinu dostanou děti ve školce, pláštěnku, balíček papírových kapesníků

Exkurze do České televize

Vážení rodiče!
V úterý 26.3. jde červená třída na exkurzi do České televize.
Příchod do školky: do 8.00
Návrat: okolo 13.00
S sebou: batůžek s pitím a pláštěnkou, svačinu dostanou děti ve školce

Návštěva ZŠ Montessori - "Podmínky života na Zemi"

Vážení rodiče,
v pondělí 25.3.2019 půjdeme s dětmi z modré třídy do ZŠ Montessori Na Beránku, kde pro nás třetí trojročí připravilo prezentaci s pokusy na téma "Podmínky života na Zemi".
Příchod do školky: do 8,30 hod
Návrat do školky: na oběd
S sebou: batůžek s pitím, svačinu dostanou děti ve školce, pláštěnku, balíček papírových kapesníků

Zápis do mateřské školy

Vážení rodiče,
informace k zápisu do Mateřské školy Montessori v Praze 12 pro školní
rok 2019/20 najdete na našem webu, odkaz dokumenty, dokumenty ke
stažení. Dále zde neleznete leták s informacemi k elektronickému
předzápisu 2019 a kritéria k přijímání dětí pro následující školní rok.

Kroužek angličtiny

Vážení rodiče,
ze zdravotních důvodů musím zrušit zítřejší kroužek angličtiny. Náhradní termín proběhne po ukončení kroužků (tj. konec května), tedy ve čtvrtek 6.6. 2019.
Děkuji za pochopení,
Lenka Rozumová